Методи обробки гербіцидами

  • 12 may 2017 13:08:53
  • Views: 2693
 

дефоліація

Дефоліація — це обробка листя рослин гербіцидами, як правило, у формі розпилювача, аерозолі або дусту. Обприскування листя може проводитися гербіцидами суцільної дії або внутрирастительными гербіцидами.

обробка грунту

При обробці грунту можуть також застосовуватися як гербіциди суцільної дії, так і внутрішньорослинні гербіциди. Для ефективності хімікату необхідно вносити в грунт шляхом зрошення або при дощових опадах з метою його абсорбції кореневою системою сорного рослини. Вибірковість впливу може залежати від точного розміщення гербіциду в ґрунті, стійкості культури, стадії росту і вибору часу.

препаративні форми гербіцидів

Вибірковість впливу і активність гербіциду обумовлюється його препаративною формою. Можуть використовуватися різні методи застосування і обладнання в залежності від типу препаративної форми гербіциду, обраного для конкретної програми боротьби з бур'янами. Гербіциди закуповуються не у вигляді чистих хімікатів, а як суміші або препаративні форми одного або декількох гербіцидів з різними добавками. Тип препаративної форми визначає його токсичність для рослин, рівномірність при обробці площі, стійкість при зберіганні, метод роботи з хімікатом, ефективність і безпеку.

1. Розчинні солі

Розчинні солі утворюють молекулярні розчини. Вони являють собою сполуки, розчинні у воді і не потребують або потребують незначного збовтування для збереження розчину. При розчиненні у воді вони залишаються прозорими. В даній категорії існує декілька позначень: Р = розчин, ВРК = водорозчинний концентрат, Ж = рідину і ТСК = водно-суспензійний концентрат. Прикладами розчинних гербіцидів можуть бути далапон та 2,4-Д амін.

2. Концентрати емульсії (СЕ) При змішуванні з водою концентрати емульсій стають непрозорими. эмульгирующееся речовина перетворюється в невеликі краплі, зважені у воді. Це пряма, або масляно-водна емульсія. Також існує декілька більш рідкісних препаративних форм зворотних, або водомасляних емульсій. Вони можуть нагадувати заправку салату або крем для обличчя. Препаративні форми складних ефірів розчиняються в масляній основі. оскільки эмульгирующиеся препаративні форми не розчиняються в воді, може знадобитися незначне збовтування, без якого існує ймовірність розділення рідин. Концентрати емульсій з належним чином розробленої препаративною формою повинні залишатися зваженими у воді, принаймні, протягом 24 годин без додаткового збовтування. У 3,78 л концентрату емульсії, як правило, міститься від 1,814 кг до 3,175 кг нафтового розчинника, наприклад, ксилона. У зв'язку з наявністю розчинників концентрати емульсій згоряння листяного покриву можливо при високих температурах (> 32,22°C). Концентрат емульсії складний ефір 2,4-Д розчиняється у воді.

3. Смачивающиеся порошки (СП) Смачивающиеся порошки являють собою зважені у воді тонкоподрібнені нерозчинні речовини. Вони містять поверхнево-активна речовина, що сприяє змішування порошку з водою перед розпиленням. Без поверхнево-активної речовини суміш спливає, що робить її розчинення у воді практично неможливим. препаративні форми змочуються порошків зазвичай містять від 50 до 75% глини або тальку, з-за чого без постійного збовтування відбувається їх швидке осідання на дно бака обприскувача. Для рівномірної обробки в баку обприскувача необхідний механічний або струменевий змішувач. Шлами змочуються порошків і води, змішаних до додавання в бак обприскувача, можуть спростити процес отримання суспензії з препаративної форми. При впливі змочуються порошків згоряння листяного покриву неможливо навіть при високій концентрації. Прикладом може служити атразин 80W.

4. Водно-водорозчинні гранули (ВДГ) Водно-водорозчинні гранули являють собою смачивающиеся порошки у вигляді гранул, завдяки чому вони легко засипаються в бак обприскувача без грудкування. Будучи практично нерастворяемыми, для збереження зваженого стану вони вимагають збовтування. Препаративна форма атразину може також мати форму водно-діспергіруемих гранул.

5. Диспергуються у воді рідини Диспергуються рідини — це зважені у воді смачивающиеся порошки, практично нерозчинні у воді, тому для збереження зваженого стану їм необхідно збовтування. Атразин також може мати препаративную форму диспергируемой у воді рідини.

6. Водорозчинний порошок (ВРП) Водорозчинні порошки (ВРП), або сухі розчинні порошки утворюють у воді молекулярні розчини і не вимагають збовтування. Хлорамбен (Амибен) являє собою водорозчинний порошок.

7. Концентрати ультранизкого обсягу (ULV) концентрати ультранизкого обсягу зазвичай представляють собою технічний продукт в рідкій формі. Як правило, вони не вимагають подальшого розчинення і застосовуються з допомогою спеціальних авиаопрыскивателей та наземного обладнання при концентраціях від 0,236 л до 1,9 л на 0,4047 га в формі дуже тонко розпилюється рідини. Невеликий розмір крапель фарби ULV може стати причиною знесення при обприскуванні.

8. Гранули Гранули утворюються при прилипання гербіциду до сухого матеріалу, наприклад, глині, удобрення, вапна, вермикуліту або розмелений серцевину кукурудзяного качана. Концентрація діючої речовини становить від 2 до 25%. Гранули наносяться на грунт в сухому вигляді, для їх активації порівняно з розпилювачами, як правило, необхідно більшу кількість опадів. Перевага гранул полягає в тому, що для їх застосування не вимагається використання води, обладнання для внесення коштує недорого, на відміну від розпилювачів не виникає загрози зносу, завдяки чому їх внесення можливо в будь-який час доби. Деякі недоліки гранул полягають у тому, що це громіздкий, важкий і дорогий для транспортування матеріал, а їх внесення не може бути настільки ж рівномірним, як при обробці розпилювачами.

9. Окатиші Окатиші схожі на гранульовані препаративні форми, але на відміну від останніх вони спресовані у вигляді більших за розміром циліндрів довжиною близько 0,635 див. Як правило, використовується метод ручного внесення з метою обробки скупчень заростей.

10. Дусты Дусты — це тонкоизмельченная препаративна форма гербіциду, що розпорошується на листову поверхню рослин. Даний метод внесення практично не використовується у зв'язку з високою ймовірністю зносу та існуванням високого ризику для розташованих поруч культур.

11. Фуміганти Фуміганти застосовуються в плодових розсадниках, оранжереях і на площах, зайнятих під високотоварні культури, для знищення насіння бур'янів та інших шкідників. Вони являють собою рідини в герметизованих контейнерах і повинні впорскуватися або вводитися під газонепроникним брезентом для запобігання їх виділення в повітря.

поверхнево-активні речовини (сурфактанти)

Сурфактанти — це хімікати, що виробляють фізичні зміни на поверхні рідин; вони також називаються поверхнево-активними речовинами», оскільки їх вплив викликає зміни на поверхні. У цю групу входять зволожуючі речовини, емульгатори, детергенти, заповнювачі, клейкі заповнювачі, диспергуючі речовини та інші речовини для модифікування поверхні. Як правило, вони використовуються у препаративних формах гербіцидів для підвищення ефективності розчину для обприскування та препаративної форми гербіциду.

поверхнево-активні речовини можуть підвищувати або знижувати рівень фітотоксичності гербіцидів, тому при внесенні препарату не слід додавати якої б то ні було сурфактант в препаративную форму гербіциду без рекомендацій виробника.

Вода не сумісна з багатьма хімікатами, які застосовуються в якості гербіцидів. Вона не змішується з маслом і маслоподібними речовинами. При додаванні ПАР (емульгатора) в масло гербіцид змішується з водою до утворення олійно-водної емульсії, що сприяє його подальшому легкому розпорошення.

Вода також відштовхується воскообразным шаром кутикули листя. Додавання до гербіциду ПАР (змочувального речовини) сприяє зменшенню поверхневого натягу суміші гербіциду з водою, завдяки чому збільшується площа поверхні контакту розчину гербіциду і рослини і внаслідок цього підвищується ефективність. При розгляді поверхнево-активних речовин необхідно звернути увагу на чотири види з'єднання поверхонь.

  1. Рідина та рідина. В якості прикладу можна навести масло, диспергируемое у воді шляхом збовтування до формування зваженої у воді препаративної форми 2,4-Д у вигляді емульсії або складного ефіру.
  2. Сухе речовина і рідина. Наприклад, глина або гербіцид у формі змочувального порошку, зважені у воді.
  3. Сухе речовина і повітря. Утворює дим вуглець в повітрі або зважені в повітрі частки дусту пестициду.
  4. Рідина і повітря. Наприклад, туман, який представляє собою дрібні водяні краплі, зважені в повітрі, або краплі розпиленого гербіциду в повітрі.

Вода має властивість бути відталкуватись іншими рідинами, що входять до складу суспензії або емульсії, а також твердими речовинами, що утворюють суспензію. Для збереження суспензії потрібно речовина, що володіє спорідненістю як на воді, так і до іншого матеріалу і сприяє їх зв'язування. Сурфактант модифікує контактні поверхні перелічених вище сполук, надаючи вплив між двох поверхонь і забезпечуючи їх зв'язування для безпосереднього контакту, необхідного для збереження суспензії.

Як правило, речовина проявляє активність сурфактанту при умові наявності в ньому сильно полярної групи, притягиваемой до води (гідрофільної), і неполярний групи, притягиваемой до масел, жирів і військам (липофильной).

типи поверхнево-активних речовин

Поверхнево-активні речовини діляться на три категорії в залежності від їх здатності ионизироваться або дисоціювати у воді. Це властивість речовини ставати позитивно (катионоактивное) або негативно (анионоактивное) зарядженим:

1. Аніоноактівние поверхнево-активні речовини Анионная частина молекули в цих поверхнево-активних речовин чинить домінуючий вплив. Речовини цієї групи часто використовуються у препаративних формах гербіцидів самостійно або в поєднанні з неионогенными ПАР. Їх недолік полягає в тому, що вони можуть вступити в реакцію з іншими зарядженими частинками (іонами), а також з самими гербіцидами, у препаративній формі або розчині розпилювача, знижуючи таким чином його ефективність. Аніоноактівние поверхнево-активні речовини дозволяють отримувати високофункціональні змочувальні речовини, а також хороші детергенти.

2. Катіонні поверхнево-активні речовини поверхнево-активні У поверхнево-активних речовин даної групи переважне дію надає катіонна частина молекули. Їх отримують з аміаку і, як правило, не використовують у препаративних формах гербіцидів. Часто ці речовини виявляють фітотоксичні властивості і являють собою дуже ефективні бактерициди. Їх головний недолік полягає в тому, що вони швидко осідають в жорсткій воді і є поганими детергентами.

3. неіоногенні поверхнево-активні речовини Ці сурфактанти не іонізуються і не стають зарядженими у водних розчинах, внаслідок чого вони не зазнають впливу жорсткої води, тобто не утворюють нерозчинних солей з іонами кальцію, магнію або заліза, що характерно для жорсткої води. Вони можуть також використовуватись в кислих розчинах. Це відносно нова група поверхнево-активних речовин, здебільшого, розроблена в 1960-е рр. В даний час вони займають значну частку на ринку сурфактантів. Відмітна особливість неіоногенних поверхнево-активних речовин полягає в тому, що вони є чудовими емульгаторами, що дозволяють утворювати стійкі емульсії. З цієї причини неіоногенні сурфактанти часто використовуються в якості емульгаторів у препаративних формах гербіцидів у вигляді концентратів емульсій. Неіоногенні ПАР також є хорошими дисперсійні речовинами, чудовими детергентами і утворюють менше піни порівняно з анионоактивными сурфактантами. Вони володіють більшою розчинністю в холодній, ніж у гарячій воді. Неіоногенні ПАР, як правило, змішують з анионоактивными сурфактантами для поліпшення змочувальних властивостей препаративних форм у вигляді СЕ.

Вплив поверхнево-активних речовин на рослини

Функція поверхнево-активної речовини полягає у підвищенні активності листового гербіциду, проте в деяких випадках втрачається здатність гербіциду впливати вибірково. Сурфактанти також сприяють рівного розподілу розчину розпилювача і, отже, рівномірного змочування рослини. Завдяки впливу поверхнево-активних речовин краплі розпилювача прилипають до рослини, знижуючи ймовірність їх відскакування. Краплі не залишаються на ворсинках, лусочках або інших виступних частинах листової поверхні, що дозволяє досягти безпосереднього контакту з поверхнею рослини. В результаті рослинні речовини, наприклад, воскоподібний шар кутикули і жирова частина оболонки клітин, можуть змінитися таким чином, що гербіцид буде легко поглинатися рослиною.

 
Замовлення дзвінка
Дякуємо за ваш запит, наш менеджер зв'яжиться з вами